חדשות

אירוע לקוחות HP אינדיגו לשנת 2009

בתחילת חודש ספטמבר ערכה HP אינדיגו אירוע מיוחד ללקוחות קיימים וללקוחות פוטנציאלים מאירופה אשר מתעניינים בפתרונות שמציעה החברה. לאירוע הגיעו מעל ל-200 אורחים מאירופה ומישראל וכ-20 עיתונאים מקצועיים שיסקרו בעיתוניהם את החברה ופתרונותיה. מטרת האירוע הייתה להציג לאורחים את האנשים והצוותים העומדים מאחורי הטכנולוגיה הייחודית של החברה, לחלוק עמם את האסטרטגיה, התוכניות ומוצרי העתיד, ולהראות להם כיצד ניתן לעבוד יחד בשיתוף פעולה כדי להביא להצלחת כל הצדדים. 

 

לקיום האירוע בישראל הייתה חשיבות רבה ביותר. כפי שציין אלון בר שני, מנכ"ל HP אינדיגו במצגת הפתיחה. מבחינה לאומית, חשוב להראות כי על אף גודלה הפיזי, ישראל הינה מעצמה טכנולוגית, שמהווה מוקד משיכה לחברות המובילות, כדוגמת HP, מיקרוסופט ואינטל, שמשקיעות כספים ומשאבים שמסייעים בפיתוח המדינה. כאשר לקוחות מרחבי העולם מגלים כי בישראל קיימים טכנולוגיה ופתרונות יחודיים אשר יסייעו להם להרחיב את עסקיהם ולהגדיל את רווחיהם, הרי שבאמצעות רכישת טכנולוגיה ישראלית, הם מעודדים ומקדמים את הכלכלה הישראלית. 
 
הכנס שילב שלושה ימים של תוכן עיוני ובידורי כאחד: הרצאות, פאנל לקוחות, סיורים במפעלי החברה ובאתרי לקוחות, המשולבים באירועים חברתיים כמו ארוחות ערב, הופעות ואף טיול בירושלים. לאירוע הגיעו אורחים רבים מרחבי העולם, לרבות ברזיל, תורכיה, יון, רוסיה, רוב מדינות מערב אירופה וכמובן ישראל.

 

האירוע נפתח בארוחת ערב בלתי פורמלית ביום שני, ה-7 בספטמבר מסביב לבריכת מלון דיוויד אינטר-קונטיננטל בתל אביב, בו התארחו מרבית האורחים. זו הייתה הזדמנות מצוינת לפגוש ולהכיר אנשים ואת עובדי החברה ממדינות שונות, ליצור קשרים עסקיים ולאפשר ללקוחות פוטנציאלים להכיר, לשאול וללמוד מניסיונם של לקוחות קיימים.  
 

 היכרות עם HP אינדיגו ופתרונותיה

יום זה החל בסקירה של אלון בר שני, מנכ"ל HP אינדיגו. אלון סיפר על ישראל לאורחים, שלרבים מהם היה זה הביקור הראשון בישראל. הוא המחיש את גודלה הפיזי של המדינה בהשוואה למדינות שונות באירופה, והדגיש כי אין כאן משאבי טבע, והמשאב העיקרי של ישראל הינו האנשים החיים בה, וכך, העוצמה הכלכלית של ישראל נובעת מהחדשנות והתעוזה של תושביה. 
 

הוא עבר לספר על חברת HP והשקעותיה הנרחבות בישראל, כאשר כיום ישנם בארץ כ-5,000 עובדי HP. החברה הפכה בשנה האחרונה לחברת הטכנולוגיה הגדולה ביותר בעולם, בעקבות רכישת EDS. חברת HP רכשה את אינדיגו לפני מספר שנים מאחר והבינה כי עתיד הדפוס נמצא בדפוס הדיגיטלי, והם ראו באינדיגו את החברה שיכולה להוביל את המגמה העולמית של מעבר לדפוס הדיגיטלי.
 

לאחר מכן, סקר אלון את צמיחתה של אינדיגו ב-15 השנים האחרונות, וכן מה התחדש מאז תערוכת דרופה 2008. מכונות הדפוס החדשות שהושקו בתערוכה - נמכרות בקצב מסחרר בכל רחבי העולם. אלון סיכם באומרו ששנת 2009 הייתה השנה שבה הושק המספר הגדול ביותר של מוצרים ופתרונות. 
 

סיור להצגת פתרונות החברה
לאחר מכן, חולקו האורחים לקבוצות  ועברו מתחנה לתחנה, שם הוצגו בפניהם בין השאר מכונות הדפוס החדשות של HP אינדיגו בעבודה, בקרי הדפסה מסדרת HP SmartStream כפתרונות כוללים משלימים, ומרכיבים נוספים בפתרונות הכוללים של החברה. האורחים זכו להדגמה, הסבר קצר ואף יכלו להתרשם מדוגמאות הדפסה שהמכונות הפיקו במקום. האורחים ביקרו בתחנות הבאות: 

1. מכונת הדפוס HP Indigo W7200 Digital Press
בתחנה זו ניתנה סקירה מקיפה על יכולות המכונה, על הביצועים המתקדמים, הפרודוקטיביות והמהירות הגבוהות באופן משמעותי הודות לשני המנועים של המכונה.

 

2. מכונת הדפוס HP Indigo 7000 Digital Press
מכונת הדפוס שהושקה בדרופה 2008 מצטיינת במהירות, איכות ופתרונות מקצה לקצה. המכונה כוללת גם פתרון בעיות ודיאגנוסטיקה מרחוק, ובכך חוסכת למעשה זמן יקר של השבתה והמתנה לצוות השירות.

 

3. מכונת הדפוס HP Indigo 5500 press
מכונת דפוס זו שהושקה לפני שנתיים הפכה למכונה הנמכרת ביותר בכל רחבי העולם. בתחנה ניתנה סקירה מקיפה על יכולות המכונה ומאפייניה.

 

4. זרימת עבודה
בתחנה זו הוצגה משפחת בקרי ההדפסה HP SmartStream, אשר מותאמים לצורכי הלקוח מייעלים את תהליכי העבודה, ומביאים להפחתה משמעותית בעלויות, כוח אדם וזמן.

 

 5. פתרונות גימור
HP אינה מפתחת פתרונות גימור, אלא יצרה שותפויות עם חברות גימור מובילות ברחבי העולם. נציגים של חברות Renz, Morgana ו- Codix הישראלית הציגו את פתרונות החברות שלהם.

 

6. הכשרה ושירות של HP אינדיגו
המטרה המרכזית של ארגון השירות הוא פרודוקטיביות וזמן פעילות מירביים. המפתח לשביעות רצון הלקוח מבוססת על שלושה גורמים: פתרונות שירות נרחבים, שירות שדה באיכות גבוהה, והכשרה נרחבת של המפעיל.

 

פאנל לקוחות
לאחר מכן, נטלו האורחים חלק בפאנל לקוחות שאותו הנחה פרנסואה מרטין, מנהל השיווק של תחום פתרונות גרפיים עסקיים בחברת HP. בפאנל נטלו חלק 2 נציגים מבריטניה, אחד מהולנד ודניאל מוזס מדפוס העיר העתיקה. בין השאר נדונו בפאנל שאלות כדוגמת: מדוע החלטת להשקיע במכונת דפוס דיגיטלית של HP אינדיגו, אילו יישומים ועבודות הדפסה מבקשים לקוחותיכם ועוד.

 

 לקהל ניתנה גם אפשרות לשאול שאלות, כאשר השאלה האחרונה שנשאלה הייתה: "כיצד תתאר את התמיכה שאתה מקבל מחברת HP"? תגובות הלקוחות היו אוהדות ביותר. כולם ציינו לטובה את היחסים עם החברה, ציינו לשבח את ארגוני השירות אשר מספקים תמיכה באיכות ובמהירות. דניאל מדפוס העיר העתיקה ציין כי HP מצטיינת ברמת שירות גבוהה ויעילה ביותר, החל באיש המכירות וכלה בשירות. את הפאנל סיכם מארק שילמאנס, מנכ"ל HP אינדיגו אירופה באומרו כי חלון ההזדמנויות לשינוי הוא עכשיו. רווחי האופסט נמצאים בירידה, הדפוס הדיגיטלי תופס תאוצה, ואם בעלי בתי הדפוס רוצים להתרחב ולצמוח, הרי ש-HP מציעה להם את הכלים והפתרונות מקצה לקצה הטובים ביותר.
 

לאחר ארוחת הצהריים, יצאו כל האורחים למפעלי החברה בקרית גת, שם, זכו לסיור מקיף ומרשים במחלקות ההרכבה, אינטגרציה ובמפעלי הדיו. 
 

אחרי כל ההרצאות המקצועיות הגיע גם זמן לבילויים וב-HP אינדיגו יודעים גם לחגוג בסטייל. כולם התכנסו במסעדת "רידינג 3" בתל אביב שם הם נהנו מארוחה מצוינת, הופעה מדהימה ומרתקת של הקוסם ליאור מנור ורקדניות בטן שהנעימו את הערב.
 

יום בירושלים
למחרת בבוקר יצאו עשרות מהמבקרים והעיתונאים לביקורי לקוחות. תחילה ביקרו באניה שפירא שבמושב עשרת, שמתמחה בהדפסה של טרנס פרומו ומפיקה את החשבונות החודשיים של לקוחות ויזה כאל על גבי חמש מכונות הדפוס HP Indigo  press w3250, מכונות דפוס רבות עוצמה להדפסה בגלילים. המבקרים סיירו במפעל וקיבלו הסבר מפורט על סוגי העבודות המודפסות באתר. משם המשיכו לפרינטיב, בית דפוס גדול הממוקם ברחוב בית הדפוס בירושלים, שם זכו לראות את מכונת הדפוס  HP Indigo W7200 Digital Press, אחת מארבע המערכות הראשונות בעולם אשר עדיין נמצאות בשלב הבטא. בנוסף, דפוס פרינטיב מחזיק גם במכונת הדפוס HP Indigo 7000 Digital Press שהיא ספינת הדגל של HP אינדיגו. הם קיבלו סקירה מזמיר ברלב ובנו אסף על בית הדפוס, על ההחלטה לעבור לדפוס דיגיטלי והסיבות לבחירה באינדיגו כשותף לתהליך. 

 

משם יצאו האורחים לטיול מרתק בשכיות החמדה של ירושלים. הם ביקרו כמובן בעיר העתיקה, בכותל, בכנסיית הקבר ועוד. היה זה סיור חוויתי מרתק ומרשים עבור רבים, שעבורם היה זה הביקור הראשון בישראל. הם שבו הביתה עמוסי מידע חשוב החיוני להמשך עתידם המקצועי, בשילוב חוויות עמוקות מ-3 ימים בישראל.

 

רשמי לקוחות
על הצלחתו של אירוע זה מעידים רשמיהם של 4 אורחים שהתראיינו באקראי:
לקוח פוטנציאלי מגרמניה התרשם מאוד מהמוטיבציה של עובדי HP. הוא ציין שאין לו כל ספק שניתן לסמוך על החברה לאחר שאתה רואה את הבקיאות והיכולות של עובדיה. בבית העסק שלו פועלות כעת שתי מכונות דפוס דיגיטלי באיכות נמוכה הרבה יותר, ואין לו כל ספק שהוא ישקול בחיוב רכישת מכונת דפוס של HP אינדיגו.

נציג של לקוח מהולנד שבבעלותו מכונת הדפוס HP Indigo 5000 press מתעניין ברכישת המכונה HP Indigo 7000 Digital Press, בשל העובדה שהיא מהירה יותר ותאפשר להם להדפיס יותר עבודות. הוא סיפר שהביקור היה מעניין ביותר והוא למד רבות על החברה, האסטרטגיה ואופן הייצור שלה. הוא גם התרשם עמוקות מישראל, שכן זהו לו ביקורו הראשון בישראל והוא נהנה מאוד לחוות ולראות את הארץ.

 

 לקוח פונטציאלי מצ'כיה אמר שהתרשם במיוחד ממדיניות הפיתוח העסקי של HP. כרגע בבעלותו מכונות דפוס אופסט בלבד והוא מעוניין להתרחב לדפוס דיגיטלי, ועל כן הוא בודק מספר אפשרויות, כאשר HP אינדיגו היא אחת מהן. הוא ציין שדפוס דיגיטלי מהווה גישה חדשה לעולם הדפוס, מאחר והוא מייצג מודל עסקי חדש לעסק מתקדם ורווחי יותר, והא שוקל בחיוב רכישת מכונת דפוס של HP אינדיגו. 
 

שני נציגים של לקוח פוטנציאלי מישראל, התרשמו ביותר משיטת הניהול הרזה (Lean Manufacturing) הנהוגה ב-HP, וחשבו שהאירוע היה מרתק. כיום הם מדפיסים על מכונת IGEN, ושוקלים רכישת מכונת דפוס נוספת, כאשר מכונות הדפוס של HP אינדיגו נמצאות בעדיפות גבוהה. 
 

להתראות באירוע הבא...

1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו