חדשות

אריזות דיגיטליות

האריזות הגמישות עוברות באירופה לדפוס הדיגיטלי 

מאמר מתוך אתר LinkedIn שנכתב ע"י מייקל סמטנה,
Head of Marketing, Graphics Solutions Business, HP Europe 

על פי דוח של PRIMIR (איגוד מחקר השוק המוביל של תעשיית התקשורת הגרפית), עד שנת 2018, מספר ההתקנות של מכונות דפוס דיגיטליות ליישומי מדבקות יעלה על מספר התקנות של מכונות דפוס קונבנציונליות. נתון זה ממחיש כי היום, הדפסת תווית דיגיטלית מהווה למעלה מ -10% מכלל התוויות. ומתוך התוויות המודפסות בדפוס הדיגיטלי, יותר ממחציתן מודפסות במכונות הדפוס של HP אינדיגו. חברת HP אינדיגו הינה מובילה אמיתית בשוק הדפסת התווית הדיגיטלית. 

 

בעוד שאפשר לתהות כיצד העובדה ש- HP אינדיגו מובילה בתחום התוויות קשורה לאריזות גמישות, הרי שזהו בדיוק המודל ש- HP אינדיגו רוצה ליישם. מכונות הדפוס מסדרת HP Indigo WS6000  הפכו למכונות הדפוס להפקת תוויות הנמכרות ביותר שלנו, מאחר והן מספקות ללקוחותינו פתרון מוכח מסחרית, המבוסס על איכות דפוס שקע (gravure), התאמת צבעים ללא תחרות ואמינות 24x7. החברה האחרונה שהצטרפה למשפחת מכונות WS6000 היא ה- WS6800, שמביאה רמות חדשות של אוטומציה, פרודוקטיביות וגמישות מצעי הדפסה. אחריה נמצאת כמובן גם מכונת WS8000 בעלת המנוע הכפול, שהיא מכונת הדפוס הדיגיטלית להפקת תוויות המהירה ביותר בשוק כיום.

 

התקדמות זו מראה את המחויבות שלנו לחדשנות ואת העובדה כי אנו פועלים כל העת ליצירת ערך עבור בתי הדפוס להפקת תוויות דיגיטלית. 

 

אבל מה הקשר לאריזות גמישות? התשובה היא די פשוטה. אנו מתכננים להוביל את מהפכת הדפוס דיגיטלי בתחום האריזות הגמישות באותה דרך שבה נקטנו בתחום התוויות. נעשה זאת על ידי מתן תשומת לב למשוב מלקוחות, מתן פתרונות מקצה לקצה, שכוללים את החברות השותפות שלנו שהן מהמובילות בתעשייה ונוודא כי מכונות הדפוס שלנו מספקות יתרון תחרותי אמיתי עבור הלקוחות שלנו. 

 

למעשה, ניתן לראות את המגמה של מעבר מהדפסת תווית דיגיטלית להפקת אריזות גמישות בקרב רבים מהלקוחות האירופיים שלנו. דוגמא טובה לכך היא חברת Ultimate Packaging שנמצאת בבריטניה.

 

לסרטון על סיפור ההצלחה של חברת Ultimate, לחץ כאן. 

 

חברת Ultimate הייתה מעוניינת להתרחב ליישומי אריזה חדשים אבל חששה מהשימוש בפילם דק, מאחר והוא יכול להיות בעייתי במכונות דפוס דיגיטליות. בעייה נוספת היא שכמה עבודות הדפסה מצריכות הדפסה הפוכה הפוך או הדפסת שטח בהתאם ליישום. 

 

היבט חשוב ביותר של שוק אריזות המזון הינו עמידה בתקנות בריאות קפדניות בשל חשש מרעלים. חששות אלה מתווספים לדרישת המותגים לריצות הדפסה קצרות, עבודות מידע משתנה ואספקה מהירה – דרישות שרק דפוס דיגיטלי יכול לעמוד בהם. מעבר לכך, קיימים גם הערך האסטרטגי של כניסה לשוק האריזות הגמישות הרווחי, שנמצא במגמת צמיחה, ומייצג יותר מ -50 מיליארד דולר בהכנסות ברחבי העולם.

 

כריס טונג, בעל החברה מספר: "בשנת 2012, השקענו במכונת הדפוס HP Indigo WS6600 Digital Press  כדי לראות מהן יכולות המכונה וללמוד כיצד עובדת הטכנולוגיה. בסוף שנת 2014, התקנו את HP Indigo 20000 Digital Press  במטרה להעביר אליה את רוב האריזות הגמישות שהיינו מפיקים בדרך כלל במכונת דפוס פלקסו בשל הפורמט הרחב שלה... עכשיו אנחנו יכולים להגיב במהירות לדרישות המותגים – דבר שלא היה אפשרי בעבר". 

 

בין המותגים הידועים איתם עובדת חברת Ultimate היא רשת הסופרמרקטים הבריטית Waitrose. כמו רוב הקמעונאים המובילים, היא מציבה סטנדרטים גבוהים בנוגע למראה של החנויות, מגוון המוצרים, מוצרי פרמיום, וכמובן,  האריזות. היום קמעונאים ומותגים רואים באריזה חדשנית פרסונלית באיכות גבוהה, דרך לשמר את נאמנות לקוחות, ולעודד אותם כדי לנסות עוד מוצרים מהמותג המהימן שלהם.

 

הודות לשיתוף פעולה עם Ultimate ו- HP, הסופרמרקטים של Waitrose הצליחו לעשות יותר בדיקות, למתוח את גבולות עיצוב האריזה ולראות אילו תוצאות האריזה הדיגיטלית יכולה להשיג. באמצעות מכונת הדפוס HP Indigo 20000 Digital Press, חברת Ultimate Packaging  עוזרת ללקוחותיה להגיב לשינויים בהרגלי הקנייה ולטפח שימור לקוחות משופר בעידן הדיגיטלי.

 

לסיפור ההצלחה של חברת Ultimate באתר, לחץ כאן.

1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו