חדשות

הענן

הענן: פלטפורמה לדמוקרטיזציה של טכנולוגיות בית הדפוס
מאת גרשון אלון, מנהל פתרונות זרימת עבודה ב- HP אינדיגו

בעולם מבוסס ענן, האם הגודל משנה? כמובן שכן, אבל פחות מבעבר. אחת הסיבות לכך היא שככל שהולך וגובר השימוש בענן עבור פלטפורמות טכנולוגיות עסקיות, יותר חברות קטנות יכולות ליהנות מסוג ההשקעה הטכנולוגית, שהייתה בעבר נחלתן הבלעדית של חברות גדולות.

כיום, תפעול של עסק מכל סוג שהוא מצריך מידה רבה של טכנולוגיה. למעשה, כיום יש יותר CPU, זיכרון ושטח דיסק בטלפונים החכמים שלנו מאשר שהיו בעבר במחשבים שולחניים, ואפילו חיי היומיום שלנו כאנשים פרטיים תלויים בכמויות אדירות של טכנולוגיה. לפני זמן לא רב, לא ניתן היה לדמיין שיום אחד נחזיק בידינו את כל כוח המחשוב הזה; היום, איננו יכולים לדמיין את חיינו בלי זה.

 

כמו כן, כיום כל עסק לשירותי הדפסה דורש כמויות אדירות של טכנולוגיה, בכל היבט של תפעול העסק. האתגרים הנוכחיים - כגון צמצום בנפחי ריצות הדפסה, זמני אספקה מהירים שולי רווח, גלובליזציה והתאמה אישית – כול אלה דורשים פתרונות טכנולוגיים. תשתית ה- IT הנדרשת, תוכנה ואלגוריתמים מתקדמים, ועוד - מגיעים כולם עם תגי מחיר גבוהים. 

 

אפשר להגיע רחוק עם מיליארד דולר 
חברת Cimpress, שהייתה ידועה בשם Vistaprint, היא דוגמה מצוינת למה שנדרש כדי לשמור על היתרון הטכנולוגי. בשלוש השנים האחרונות, חברת העל להדפסות מותאמות אישית השקיעה בממוצע 13% מסך ההכנסות שלה בתחום הטכנולוגיה והפיתוח, 221 מיליון דולר בשנה שעברה בלבד (על פי הדוחות הכספיים של החברה עצמה). פירושו של דבר כי החברה השקיעה 1.3 מיליארד דולר בטכנולוגיה, פיתוח והוצאות הון. כן, זה המספר: 1.3 מיליארד דולר.

 

חברות ענק יכולות להרשות לעצמן להשקיע השקעות ענק בטכנולוגיה. עבור רוב החברות, השקעה כזו פשוט לא באה בחשבון. 

 

PrintOS מביאה את הטכנולוגיה אל ההמונים (מקרב לקוחות HP)
כאן ב- HP, אנו מבינים כי הטכנולוגיה היא חובה, אבל גם שאין ביכולתם של רוב ספקי שירותי ההדפסה להשקיע סכומים גדולים בטכנולוגיה. לכן, אנו עושים זאת עבור הלקוחות שלנו - על ידי פיתוח פלטפורמה מבוססת ענן להפקות דפוס, והפיכתה לזמינה ללקוחות. זהו HP PrintOS.

 

זה היופי של הענן. כחברה שיש לה את המשאבים להשקיע בטכנולוגיית דפוס בקנה מידה גדול, אנחנו יכולים למנף את הענן כדי להפוך פתרונות מלאים ומתוחכמים לזמינים לכל ספק שירות הדפסה עם מכונת דפוס של HP.

 

כבר עכשיו, המשתמשים במכונות הדפוס של HP  אינדיגו - בחברות גדולות וקטנות - יכולים להפיק תועלת מ- PrintOS; ובעתיד, משתמשים אחרים של HP יוכלו גם הם. לכך התכוונתי במילה "דמוקרטיזציה". אף ספק שירותי הדפסה לא נותר מאחור.

 

יישוםSite Flow  הינו דוגמה מושלמת כיצד PrintOS מהווה דמוקרטיזציה של טכנולוגיית בית הדפוס. כפתרון בקרה מרכזי all-in-one עבור עבודות הדפסה של B2C ו- B2BC,  יישום Site Flow  הוא הפתרון מקצה לקצה המתוחכם ביותר הזמין כיום בפלטפורמת PrintOS. הוא מפשט וממכן ניהול וייצור מקצה לקצה, מה שמקל על הפקה ואספקה של מאות ואלפי מוצרים מדי יום.

 

בקיצור, היישום מאפשר לחברות לפתור אתגר גדול ביותר, בלא להשקיע סכומי כסף גבוהים. 

 

כדי לראות מה זה אומר בשטח, לחצו לסיפורה של חברת Prime Group מבריטניה שרצתה לפתח פתרון ניהול הפקות דפוס משלה, ואז החליטה שבעצם היישום Site Flow מציע פתרון טוב יותר. 

 

ללכת צעד אחד נוסף בדמוקרטיזציה הטכנולוגית 
גם עכשיו, נמשכים הפיתוח וההרחבה של פלטפורמת PrintOS. התחלנו לעבוד על PrintOS Marketplace, אשר יאפשר למשתמשים להירשם ליישומי צד שלישי שנמצאים ב- PrintOS. פירוש הדבר ש- PrintOS תהיה פלטפורמת ההפצה למגוון רחב של ספקי תוכנה - שרבים מהם אינם יכולים להרשות לעצמם את הסיכון והעלות העצומה של שיווק והפצת התוכנה שלהם לשוק ההדפסה העולמי. בדרך זו, פלטפורמת HP PrintOS תשמש כגשר בין ספקי שירותי הדפסה לבין ספקי תוכנה, וכך יתרחב תהליך הדמוקרטיזציה של טכנולוגיית עסק הדפוס.

 

 

 
 

1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו