חדשות

מפעל חדש בקרית גת

חברת HP אינדיגו גאה להכריז על פתיחתם של מפעלים חדשים לייצור דיו במתחם החברה בקרית גת בהשקעה של 150 מיליון שקלים. המפעלים שמשתרעים על שטח של 11,000 מ"ר, מתווספים למפעל להרכבת מכונות הדפוס ולמפעל ייצור הדיו שהוקם ב- 2004. השטח הכולל של המתחם,  שמשמש גם כמרכז הכשרה, לימודים, ואינטגרציה של מכונות הדפוס של אינדיגו, עומד כעת על 56,000 מ"ר. מספר העובדים במתחם כולו עומד לאחר השקת המפעלים החדשים על 700 עובדים. 

 

אלון בר שני, מנכ"ל HP אינדיגו אמר: "לקוחותינו דורשים מאיתנו דרך קבע כי נפרוץ גבולות, נחדש ונוביל לחדשנות הן בהיצע הפתרונות שלנו כמו גם בפעילות הייצור. באמצעות מפעל נוסף  לאספקת דיו אנחנו יכולים לספק דיו למשפחת מכונות הדפוס החדשה שלנו ברחבי העולם, לתמוך ולהעצים את הצמיחה העסקית של לקוחותינו ולסייע להם להגדיל את הרווחיות שלהם בעולם הדפוס התחרותי".   
 

המפעלים החדשים נועדה לתמוך בצמיחה של HP העולמית בתחום הדפוס, המונעת בעיקר ע"י המעבר המואץ של שוק מכונות הדפוס התעשייתיות ממערכות אנאלוגיות למערכות דיגיטליות. כיום מובילה HP אינדיגו את שוק הדפוס הדיגיטלי העולמי עם נתח שוק של 71 אחוזים, 13 אחוז יותר מבשנה שעברה. אינדיגו סיימה את השנה עם רבעון שיא בכל תולדותיה, וצמיחה של 20 אחוזים לעומת השנה שעברה.
 

מגמה זו השתקפה היטב במהלך שיחה עם אנליסטים שקיימה באחרונה מג ויטמן, מנכ"לית חברת HP, שציינה לשבח את חטיבת אינדיגו ואמרה, כי "הרבעון הרביעי היה רבעון שיא עבורה, והוא מבטא את מימוש החזון והפוטנציאל של אינדיגו להוביל לשינוי בדפוס מאנלוגי לדיגיטלי. 
 

"בכל שנה, אנו מארחים במפעלינו אלפי לקוחות פוטנציאלים, שותפים ולקוחות קיימים, ולכן היה זה חשוב עבורנו להבטיח כי הבניין החדש משקף את מחויבותנו ללקוחותינו, עובדינו, איכות הסביבה, איכות המוצרים והקהילה. איני אובייקטיבי, כמובן, אולם אני מתרשם שהמתחם בקרית גת נראה טוב יותר מתמיד, ויהיה אפקטיבי אף יותר בהצגת החזון שלנו בעבר, בהווה וגם בעתיד", הוסיף אלון. 
 

כחלק ממחויבות חברת HP לסביבה, המפעלים החדשים הם הראשונים ב- HP והן בישראל, שנבנו בהתאם לתן LEED הסביבתי המחמיר. המפעלים תוכננו להיות חסכוניים במים, יעילים בצריכת אנרגיה תוך שימוש מוקפד בחומרי גלם והקפדה על איכות אוויר גבוהה בתוך המפעלים.  
 

"חלק ממדיניות החברה כוללת גם מדיניות של תעסוקה מגוונת. בין השאר, ניתן למצוא במפעל עובדות בדואיות מרהט, עולים חדשים ועובדים ממגזרים רבים אחרים. העובדים מועסקים במגוון מקצועות אליהם הוכשרו, בין היתר בתחומי הכימיה, פיזיקה והנדסה. אנחנו מתכוונים להמשיך ולמקסם גישה זו בגיוסים הצפויים שלנו'' , סיכם אלון.
 

הדיו שמיוצר במפעל החדש מיועד למכונות הדפוס החדשות והמהפכניות של HP אינדיגו: 
* מכונת הדפוס HP Indigo 10000 Digital Press שמסוגלת להדפיס עד 4,600 גיליונות בשעה בפורמט של 75 ס"מ, ומתאימה להדפסה של כמעט כל עבודת הדפסה מסחרית שהיא.

 

* מכונת הדפוס התעשייתית HP Indigo 20000 Digital Press שמהווה פריצת דרך בהדפסת אריזות גמישות בגלילים בפורמט הדפסה של 76.2 ס"מ. מכונה זו יכולה להתאים לקווי יצור סטנדרטיים, ובעלי בתי דפוס יכולים להדפיס בכמעט כל יישום לאריזות גמישות.
 

* מכונת הדפוס HP Indigo 30000 Digital Press מוזנת גליונות להדפסת קרטונים מתקפלים בפומרט של 75 ס"מ. 

 

HP אינדיגו השלימה התקנה מוקדמת של מכונת הדפוס 10000 באתרי לקוחות בארה"ב, אירופה והמזה"ת, המשמשים כאתרי בטא. מכונת הדפוס תהיה מוכנה לשיווק מסחרי באביב 2013. 

1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו